Najnowszej generacji bezprzewodowy mikromotor endodontyczny Endoit EH-C500 z funkcją ruchu reciprokalnego, zintegrowany z endometrem, posiadający możliwość kontroli momentu obrotowego. Jedno urządzenie o trzech funkcjach przydatnych w endodoncji:

• endometr – elektroniczny lokalizator wierzchołkowy precyzyjnie określający długość roboczą kanału

• mikrosilnik z regulowanym momentem obrotowym

• kątnica endodontyczna  do pracy z rotacyjnymi narzędziami niklowo-tytanowymi.

Maksymalny moment obrotowy, wynoszący 4,0 N.cm można regulować w zakresie od 0,5 N.cm. Maksymalną prędkość obrotową, wynosząca 500 obr./min, można ustawić w zakresie od 120 obr./min do 500 obr./min.

5 trybów pracy – do przodu, do tyłu, automatyczne zatrzymanie do tyłu, automatyczne działanie do tyłu, ruch posuwisto-zwrotny i aż 8 programów pamięci, zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Bardzo wydajne zasilanie akumulatorowe sprawia, że mikrosilnik endodontyczny firmy MicroNx może być używany w trybie ciągłym aż do 3,5 godziny (przy pełnym naładowaniu baterii, które trwa 1,5 godziny). Bateria litowo-polimerowa, w którą wyposażono urządzenie, wykorzystuje stopy metalicznego litu oraz polimery przewodzące , dzięki czemu jest bardziej zaawansowana technicznie od typowych baterii litowo-jonowych. Zastosowana w mikrosilniku Endoit bateria może się poszczycić napięciem 7,4V! 

Zalety

Ruch ciągły obrotowy kontrolowany co 180°.

Ruch reciprokalny: przy każdym przekroczeniu momentu obrotowego po obrocie pilnika o 180° następuje ruch 90° w kierunku przeciwnym.

W momencie zbliżania się do określonej wartości momentu obrotowego pilnik zwalnia.

Automatyczne dostosowanie pracy pilnika w zależności od wywieranego nacisku – ruch obrotowy ciągły albo reciprokalny.

Redukcja prędkości w miarę zbliżania się pilnika do otworu wierzchołkowego. Urządzenie intuicyjnie zatrzymuje się w momencie osiągnięcia długości roboczej. 

Możliwość wyboru kierunku pracy pilnika – ruch do przodu albo do tyłu (np. przy usuwaniu gutaperki z kanału).

Funkcja autorewersu i automatyczna redukcja momentu obrotowego w okolicach otworu wierzchołkowego.

Dane techniczne:

Waga – 98g

Wymiary – 27x23x157mm

Przełożenia – 0,5 /1,0/1,5/2,0/2,5/3,0/3,5 /4,0 N.cm.

Średnica wierteł – 2,35mm

Wymiana wierteł – na przycisk

Bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego to podstawa w endodoncji. Dzięki zaawansowanej technologii MicroNx, w tym niewielkim urządzeniu udało się połączyć zalety standardowego ruchu rotacyjnego oraz ruchu reciprokalnego: pilnik wykonuje standardowy ruch rotacyjny do momentu osiągnięcia wcześniej ustawionego momentu obrotowego. Kiedy obciążenie z jakim pracuje pilnik wzrasta, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb ruchu reciprokalnego – ruch pilnika 90° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Funkcja ta znacznie ogranicza transportowanie resztek zębiny w okolicę apikalną, ułatwiając usuwanie opiłków z opracowywanego kanału zębowego. Po zmniejszeniu obciążenia, pilnik ponownie wykonuje obroty zgodne z ruchem wskazówek zegara mierząc moment obrotowy co 180° i automatycznie przechodząc w tryb recipro (rewers 90°) przy każdym przeciążeniu pilnika.

 

Wyposaż swój mikrosilnik endodontyczny w kątnicę z podświetleniem LED!

Kątnica CA160L

Przełożenie 16:1

Maksymalna prędkość 2500 obrotów na minutę

Podświetlenie LED do 25.000 LUX

Korpus odporny na zarysowania