Fabulo to nowa marka firmy MicroNx, która zastąpi znaną nazwę AnyXing. Oznaczone tą marką produkty przeznaczone są dla branży kosmetologicznej.

Frezarki MicroNx przeznaczone dla branży kosmetologicznej reprezentują modele 201N, 300S i 300D. Wszystkie odznaczają się wysoką jakością wykonania, zaawansowaną technologią i nowoczesnym wzornictwem. 

Model podstawowy 201N skonstruowano z myślą o osobach zaczynających swą przygodę z zawodem, dla których liczy się uproszczona obsługa urządzenia. Model 300S to idealna frezarka dla zaawansowanych kosmetologów, którzy oczekują precyzyjnych parametrów pracy silnika w trakcie wykonywania zabiegów manicure. Flagowy model 300D, dysponujący dużą mocą i momentem obrotowym, dedykowany jest dla osób wykonujących zabiegi pedicure. 

DANE TECHNICZNE MODELU 201N

prędkość obrotowa – od 0 do 35.000 obr/min

 moment obrotowy – 3.0 N.cm

moc – 120W

wymiary – 112 x 190 x 84 mm

waga – 1,3kg

Niewątpliwym atutem modelu 201N jest jego prosta konstrukcja, która zapewnia niemal intuicyjną obsługę frezarki. Niemniej jednak fakt, że jest to podstawowy model wśród frezarek kosmetycznych MicroNx nie znaczy, że został on gorzej wykonany. Przekonstruowana w 2018 roku obudowa odznacza się przemyślanym wzornictwem. Wszystkie przełączniki mogące rozpraszać uwagę Użytkownika, zostały umieszczone na ściankach bocznych frezarki, pozostawiając w centrum uwagi wyłącznie pokrętło regulatora prędkości obrotowej. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest uchwyt przeznaczony do odkładania prostnicy, który wedle upodobań Użytkownika można zainstalować na lewej lub prawej ściance frezarki. 

Frezarka MicroNx 201N oferuje dwa rodzaje sterowania prędkością obrotową prostnicy – ręczne, za pomocą potencjometru i nożne, za pomocą dołączanego sterownika nożnego. W odróżnieniu jednak do modeli 300S i 300D, sterowanie nożne ograniczono wyłącznie do działania w zakresie start – stop. Maksymalną prędkość obrotową prostnicy przy tym rodzaju sterowania należy ustawić za pomocą potencjometru.

Różnicę pomiędzy modelem 201N a modelami serii 300S / 300D widać także w sposobie zmiany kierunku pracy prostnicy. Aby przejść z lewych obrotów na prawe (ewentualnie z prawych na lewe), należy zatrzymać ruch obrotowy prostnicy i dopiero wówczas, korzystając z przycisku zmienić kierunek obrotów. W modelach 300S / 300D zmiana kierunku obrotów prostnicy odbywa się automatycznie poprzez naciśnięcie jednego przycisku.

DANE TECHNICZNE MODELU 300S

prędkość obrotowa – od 0 do 35.000 obr/min

 moment obrotowy – 3.5 N.cm

moc – 120W

wymiary – wys.166 x dł.222 x szer.78 mm

waga – 2,1kg

Frezarki kosmetyczne MicroNx 300S to profesjonalne urządzenia do manicure. Oryginalny kształt sterownika zapewnia Użytkownikowi mobilność (bardzo wygodny i praktyczny uchwyt, pozwalający na przenoszenie frezarki pomiędzy stanowiskami pracy), jak i precyzję w jej użytkowaniu.  Rozbudowany panel sterujący posiada czytelny wyświetlacz prędkości obrotowej prostnicy, wygodny w użyciu potencjometr regulacji prędkości, oraz cztery przyciski sensorowe służące do obsługi frezarki.

Frezarka kosmetyczna MicroNx 300S wyposażona została w funkcje podnoszące komfort pracy. Użytkownik dzięki przyciskom sensorowym umieszczonym na panelu przednim sterownika ma możliwość zmiany kierunku obrotów prostnicy, bez konieczności zatrzymywania urządzenia. Specjalny program chroniący frezarkę przed uszkodzeniem zatrzyma rozpędzony frez, a następnie w mgnieniu oka zmieni kierunek obrotów. Kolejny program „Auto Cruise” jest niczym tempomat podtrzymujący wybraną prędkość obrotową przy sterowaniu nożnym. Wystarczy wybrać żądaną prędkość, nacisnąć przycisk „Auto Cruise” i frezarka będzie tak długo pracować z wybraną prędkością, aż nie nadepniemy na sterownik nożny, by przerwać pracę. Oczywiście uzupełnieniem funkcji „Auto Cruise” jest opcja wyboru sterowania frezarką (ręcznego lub nożnego). 

Do sterowania nożnego użyto wygodnego sterownika. Dzięki ponadprzeciętnym rozmiarom, stopa Użytkownika frezarki 300S stabilnie spoczywa na pedale i pewnie steruje prędkością obrotową prostnicy. Na życzenie Użytkowników w roku 2021 zrezygnowano ze strzemiona, które nie znalazło uznania.

DANE TECHNICZNE MODELU 300D

prędkość obrotowa – od 0 do 50.000 obr/min

 moment obrotowy – 4.9 N.cm

moc – 150W

wymiary – wys.166 x dł.222 x szer.81 mm

waga – 2,3kg

Wizualnie model frezarki podologicznej MicroNx 300D niczym nie różni się od frezarki kosmetycznej MicroNx 300S. Wprawne oko zauważy, że jest nieco szersza, ma inny kolor panelu sterowania i znacznie większą prostnicę. 

Przy bliższym porównaniu Użytkownik odczuje więcej różnic. 

Prostnica – jest nie tylko większa i cięższa, ale przede wszystkim mocniejsza i szybsza niż stosowana w frezarkach kosmetycznych. Ogromny moment obrotowy sprawia, że jej przeznaczeniem jest praca z twardym materiałem i właśnie dlatego dedykowana jest do zabiegów pedicure. Specjalne tworzywo, z którego wykonano jej obudowę sprawia, że ma właściwości antypoślizgowe i zapewnia dużo większą przyczepność nawet w spoconej dłoni. 

Prędkość obrotowa – w tej kategorii frezarka 300D nie ma sobie równych. Aż 50.000 obrotów na minutę to prędkość, której próżno szukać u konkurencji. Aby przypadkowym ruchem ręki nie uzyskać maksymalnej prędkości, inżynierowie MicroNx zastosowali specjalny ogranicznik umieszczony na regulatorze prędkości obrotowej, który Użytkownik musi nacisnąć, by ją osiągnąć. 

Bezprzewodowa a zarazem bezszczotkowa frezarka kosmetyczna Fabulo BL30N, to superlekka i niezwykle ciche urządzenie, skonstruowane przez inżynierów MicroNx z myślą o mobilnych usługach kosmetologicznych. Wyposażona została w prostnicę nowej generacji, która jest mniejsza, cieńsza i lżejsza od prostnic znanych z modelów 201N i 300S. Brak szczotek, które podlegają okresowej wymianie sprawia, że Użytkownik nie zostanie nagle zaskoczony niedziałającą prostnicą. Mniejsza waga i zmniejszony poziom wibracji, gwarantują wyższy komfort pracy. Wbudowana bateria ułatwia mobilność i pracę do 10 godzin bez konieczności podłączania frezarki do sieci.  Czytelny wyświetlacz LCD sprzyja precyzyjnemu ustawieniu prędkości obrotowej. Frezarkę wyposażono w sterownik nożny, możliwość zmiany kierunku obrotów i bezstopniową regulację prędkości. 

DANE TECHNICZNE MODELU BL30n

prędkość obrotowa – od 0 do 30.000 obr/min

 moment obrotowy – 3.5 N.cm

moc – 120W

wymiary – wys.75 x dł.115 x szer.150 mm

waga – 295g

REKLAMA

 Kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznej w Twoim domu,
gabinecie, przychodni. Naprawy, konserwacja, pomiary, przebudowa
istniejącej instalacji, podłączenie bram, alarmów, kamer.
25 lat doświadczenia, uprawnienia SEP, krótkie terminy realizacji, atrakcyjne ceny.
Działamy na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

www.pradzpanela.pl