Firma MicroNx oferuje wysokiej klasy mikrosilniki protetyczne, reprezentujące dwie grupy urządzeń. Mikrosilniki bezszczotkowe i mikrosilniki szczotkowe. 

Przedstawicielem pierwszej grupy jest model 800C, który zastąpił znany i ceniony model BL. Wykonany z materiałów najwyższej jakości sterownik, odznacza się funkcjonalnością i elegancją. Połyskliwa obudowa zwieńczona chromowanym uchwytem, umożliwia łatwe utrzymanie mikrosilnika w nienagannej czystości. Czytelny wyświetlacz obrotów prostnicy ułatwia precyzyjne ustawienie żądanej prędkości, zaś szeroko rozstawione sensory obsługujące funkcje urządzenia, eliminują ryzyko przypadkowego włączenia niechcianej funkcji.

Standardowo dostępne w mikrosilniku funkcje to automatyczne utrzymanie prędkości, przy nożnym sterowaniu urządzeniem, możliwość zmiany kierunku obrotów (lewo – prawo), bez konieczności zatrzymywania prostnicy i wybór sterowania ręcznego lub nożnego. W związku z dużą prędkością obrotową jaką oferuje model 800C, mikrosilnik ten wyposażono w specjalny przycisk odblokowujący prędkość wyższą niż 30.000 obr/min. 

DANE TECHNICZNE MODELU 800C

prędkość obrotowa – od 0 do 50.000 obr/min

 moment obrotowy – 7.0 N.cm

moc – 350W

wymiary – 125 x 190 x 120 mm

waga – 2,2kg

Flagowy mikrosilnik marki MicroNx przeznaczony dla branży protetyki stomatologicznej, to model 300D. Legendarna konstrukcja mimo upływu czasu, wciąż nie ma sobie równych pod kątem funkcjonalności i jakości wykonania. Zaprojektowana w 2001 roku jako jeden z pierwszych produktów firmy MicroNx, niemal bez zmian dotrwała po dziś dzień. 

Niespotykana w tej klasie mikrosilników moc urządzenia i moment obrotowy, bez problemu radzą sobie z pracą w najtwardszym materiale jak metal i porcelana. Wygodny uchwyt zapewnia mobilność pomiędzy stanowiskami pracy, zaś duży i ergonomiczny sterownik nożny gwarantuje stabilne oparcie stopy i komfort pracy.

Panel sterowania umieszczony na modelu 300D, obsługiwany jest przez wygodny regulator prędkości obrotowej prostnicy i cztery przyciski sensorowe. Dzięki nim Użytkownik może szybko i skutecznie włączyć lub wyłączyć mikrosilnik, zmienić kierunek obrotów prostnicy i wybrać rodzaj sterowania (ręczne lub nożne). Ciekawostką jest to, że zmieniając kierunek obrotów nawet na najwyższej prędkości obrotowej, Użytkownik nie musi zatrzymywać silnika, gdyż automatycznie zrobi to za niego urządzenie, by w mgnieniu oka rozpędzić się do wybranej prędkości na zmienionym kierunku obrotów. 

Podobnie jak w modelu 800C, także w mikrosilniku 300D zastosowano funkcję „Auto Cruise” zapewniającą stałe utrzymanie wybranej prędkości podczas pracy na sterowaniu nożnym. Dzięki tej funkcji Użytkownik nie musi przez cały czas trzymać nogi na pedale.

DANE TECHNICZNE MODELU 300D

prędkość obrotowa – od 0 do 50.000 obr/min

 moment obrotowy – 4.9 N.cm

moc – 150W

wymiary – wys.166 x dł.222 x szer.81 mm

waga – 2,3kg

Dla osób początkujących – studentów, praktykantów, ale także i jako urządzenie pomocnicze w pracowni protetyki stomatologicznej, firma MicroNx przygotowała model mikrosilnika o symbolu 201N. Nowa konstrukcja zadebiutowała w 2018 roku, zastępując znany i ceniony przez lata model NX 201. 

DANE TECHNICZNE MODELU 201N

prędkość obrotowa – od 0 do 35.000 obr/min

 moment obrotowy – 3.0 N.cm

moc – 120W

wymiary – 112 x 190 x 84 mm

waga – 1,3kg

Niewątpliwym atutem modelu 201N jest jego prosta konstrukcja, która zapewnia niemal intuicyjną obsługę frezarki. Niemniej jednak fakt, że jest to podstawowy model wśród mikrosilników MicroNx nie znaczy, że został on gorzej wykonany. Elegancka obudowa, wykonana z wysokiej jakości tworzywa, odznacza się przemyślanym wzornictwem. Wszystkie przełączniki mogące rozpraszać uwagę Użytkownika, zostały umieszczone na ściankach bocznych frezarki, pozostawiając w centrum uwagi wyłącznie pokrętło regulatora prędkości obrotowej. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest uchwyt przeznaczony do odkładania prostnicy, który wedle upodobań Użytkownika można zainstalować na lewej lub prawej ściance frezarki. 

Mikrosilnik MicroNx 201N oferuje dwa rodzaje sterowania prędkością obrotową prostnicy – ręczne, za pomocą potencjometru i nożne, za pomocą dołączanego sterownika nożnego. W odróżnieniu jednak do modelu 300D, sterowanie nożne ograniczono wyłącznie do działania w zakresie start – stop. Maksymalną prędkość obrotową prostnicy przy tym rodzaju sterowania należy ustawić za pomocą potencjometru.

Różnicę pomiędzy modelem 201N a modelem 300D widać także w sposobie zmiany kierunku pracy prostnicy. Aby przejść z lewych obrotów na prawe (ewentualnie z prawych na lewe), należy zatrzymać ruch obrotowy prostnicy i dopiero wówczas, korzystając z przycisku zmienić kierunek obrotów. 

REKLAMA

 Kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznej w Twoim domu,
gabinecie, przychodni. Naprawy, konserwacja, pomiary, przebudowa
istniejącej instalacji, podłączenie bram, alarmów, kamer.
25 lat doświadczenia, uprawnienia SEP, krótkie terminy realizacji, atrakcyjne ceny.
Działamy na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

www.pradzpanela.pl